Aile Şirketleri ve Aile Anayasası Paneli yapıldı

Innopark A.Ş. ve Karde Danışmanlık A.Ş. işbirliğiile düzenlenen “Aile Şirketleri ve Aile Anayasası Paneli” Innopark Seminer Salonunda yapıldı.
Aile Şirketleri ve Aile Anayasası Paneli yapıldı

Panelin açılış konuşmasını yapan Innopark-Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih MehmetBotsalı ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için Türkiye’den yeni dünyamarkalarının çıkmasına ihtiyaç olduğunu ancak KOBİ’lerin büyük ölçeğe geçişindezorluklar yaşandığını aile işletmelerinin aile içi sorunlardan etkilenmeden büyümeyedevam edebilmeleri gerektiğini, bunun için inovasyon ve  kurumsallaşmanın iki önemli anahtar unsurolduğunu belirtti. Botsalı, şirketlerin  innovasyon yönetimi uygulayarak “doğru işiyapma”, kurumsallaşmaya önem vererek “işi doğru yapma” yeteneği kazandığıtakdirde büyüyüp gelişmelerinin doğal bir sonuç olacağını belirtti.

Panelde  Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı “Innovasyonunönemi ve İnovasyon Yönetimi”,  Prof. Dr.Mahmut Tekin “21. YÜZYILDA Şirketler için Yönetim Rekabet Gelişim ve BüyümeStratejileri”, KARDE AŞ  YönetimDanışmanlığı Koordinatörü Dr. Murat KÜÇÜKBEZİRCİ “Aile Şirketlerinde, YeniKurumsallaşma Modelleri ve Aile Anayasası” konularında görüşlerini sundu.Panelsonrası katılımcıların soruları cevaplandırıldı.