InnoPark'ın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

24 Haziran 2015 tarihli Resmi gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile ihdas edilen Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesinin yönetici şirketi olan Innopark Innopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.'nin ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı.
InnoPark'ın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Konya Sanayi Odası ve Konya OSB Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi  Memiş Kütükcü’nün başkanlığını yaptığı Innopark yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Konya OSB Yönetim kurulu üyesi Mustafa Veli Tekelioğlu (Başkan Yardımcısı), Konya sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Bozkurt Çağlayan (Başkan Yardımcısı), Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi M. Sami Şahin, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Fatih Olgun, A. Vasıf İnan ve Hasan Tarhan.

 Innopark Konya TGB’nin hayırlı olmasını temenni eden Kütükcü, yönetim kurulu üyelerine başarılar dileyerek,  Innopark’ın Konya’da yüksek katma değer içeren yeni bir dönemin kapısını aralayacağını vurguladı.  Tamamen teknoloji üretim odaklı bir yapıya kavuşturulan Innopark’tan “Innopark Konya’nın Ar-Ge serbest bölgesi olacak ” diyen Kütükcü, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

“İstiyoruz ki; Türkiye’nin tamamı TGB olsun”

Kütükcü, “Kalkınan bir Türkiye için, daha hızlı büyümek, daha yüksek katma değer ve teknoloji üretmek zorundayız. Şu anda ülkemizde tüm imalat sanayi ihracatının ortalama kilogram değeri 1.6 dolar. Teknoloji geliştirme bölgelerinden yapılan ihracatın kilogram değeri ise 6.9 dolar. Biz istiyoruz ki, Türkiye’nin tamamı teknoloji geliştirme bölgesi niteliklerine kavuşsun, değer üreten, ihracat yapan, istihdam sağlayan her sanayicimiz, bu imkanlardan yararlansın. İnşallah Konya’da böyle bir yapı oluşturmak için Innopark’la yola çıktık” ifadelerini kullandı.

29 ortaklı güçlü bir yapı

Konya Sanayi Odası tarafından bölgeye kazandırılan ve Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerine başlayan Innopark’ın kurucu ortakları ise şu şekilde: Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Konya Şeker, Pakpen, İttifak Holding, Enka Süt, MPG Makine, Safa Tarım, Serin Treyler, Endüstriyel Elektrik, Mepsan, Hasçelik, Konal İnşaat, Hasan Kulu Orman Ürünleri, Erdiren Dişli, Koyuncu Nakliyat, Simya Hidrolik, Kaçmazlar Oto, İlko İlaç ve Hidrokon.