İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Innopark'ta

İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Tahir Şahin ve dernek yönetim kurulu üyeleri Innopark Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih Mehmet Botsalı'yı ziyaret etti.
İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Innopark'ta

İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Tahir Şahin; Konya'nın ikinci Teknoloji Geliştirme Bölgesi olan Innopark'ın Konya sanayiine önemli hizmetler vereceğine inandıklarını belirterek başarılar diledi.

Innopark Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih Mehmet Botsalı Başkan Şahin ve dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek "Innopark, ülkemizdeki çok az sayıdaki OSB odaklı Teknoloji Geliştirme Bölgelerinden biridir. Innopark, Ar-Ge ve yazılım geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yeni ve yüksek teknoloji odaklı ürünlerin üretimi faaliyetlerine odaklanan bir Teknoloji Geliştirme Bölgesi olma misyonuna sahiptir. Innopark, içinde altı üniversitenin, Büyükşehir Belediyesinin,  TOBB'a bağlı üç odanın  bulunduğu 29 ortaklı  geniş bir tabana oturan ortak profiline sahiptir. Innopark, ortaklarından aldığı güçle bölgenin bir strateji geliştirme merkezi gibi çalışacak, ilimizde etkin ve iyi çalışan bir inovasyon ekosistemi oluşturulması için çaba gösterecektir. Innopark’ın kuruluşu ile Konya’daki ekonomik faaliyetlerde bir eksen değişikliği oluşturulması, ilde orta ve yüksek teknoloji odaklı üretim ve ihracatın payının artırılması, ildeki işletmelerin inovasyona dayalı büyüme ile sürdürülebilir rekabet gücü elde etmesini hedeflenmektedir." dedi.