VACASE 1. Vaka Analizi Yarışması yapıldı

Selçuk Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu’nun düzenlemiş olduğu “1. VACASE Vaka Analizi Yarışması” 24 Aralık 2016 tarihinde İnnoPark’ta gerçekleştirildi.
VACASE 1. Vaka Analizi Yarışması yapıldı

Yarışmaya Selçuk Üniversitesi IEEE Öğrenci topluluğun üyelerinden oluşan 4 takım katıldı. Yarışmacılar,yarışma organizasyonu tarafından kendilerine verilen gerçek hayattan seçilmiş kritik karar durumlarını inceleyerek bu durumu kendileri yaşasaydı verecekleri kararın ne olacağını gerekçeleri ile sundu. Seçilen vakalar; Yemekesepeti.com, Harley Davidson, Torku gibi firmaların karşı karşıya kaldığı kritik karar durumlarından seçildi. Yarışmaya katılan takımlar sunumlarının ardından, rakip takımlardan ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar. Selçuk Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu üyeleri yoğun ilgi gösterdiği. yarışma çok sayıda dinleyici huzurunda gerçekleştirildi.

InnoPark Genel Müdürü IEEE Selçuk Öğrenci Kolu Genel Akademik Danışmanı Prof.Dr. Mehmet Fatih Botsalı ve IEEE Öğrenci Kolu RAS Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Akif Durdu’nun jüri üyeliği yaptığı yarışmada 1. olan Cennet Büşra SARICA, Barış LODOS, Anıl ÖZTÜRK’ten oluşan REGION 4 Takımı 2016-2017 Bahar yılında Selçuk Üniversitesi IEEE topluluğun gerçekleştireceği teknik gezilere ücretsiz katılma hakkını kazandı.

Bilindiği gibi; Vaka Analizi; kişisel ve akademik gelişime katkı sağlama, teoride öğrendiklerini pratiğe aktarma, öğrencinin eksik olduğu yönleri fark etmesini sağlama, takım çalışması, liderlik, analitik düşünce, zaman ve stres yönetimi gibi konularda kendini geliştirme imkanı sağlayan bir yarışma yöntemi.

VACASE 1. Vaka Analizi Yarışması

VACASE 1. Vaka Analizi Yarışması

VACASE 1. Vaka Analizi YarışmasıVACASE 1. Vaka Analizi YarışmasıVACASE 1. Vaka Analizi Yarışması