MEVKA COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı

Mevlana Kalkınma Ajansı, ülkemizin salgınla mücadelesine katkı vermeyi; salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması hedeflemek üzere “COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI” kapsamında ‘hızlandırılmış’ bir hibe desteği programına çıkmıştır.
Program bütçesi 15 Milyon TL olup programın amacı ve öncelikleri aşağıdadır:
Program Amacı:
Çin’in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline gelmiş, 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmiştir. Bu sebeple bu alanda mücadeleyi desteklemek için “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” oluşturulmuş, yaşanan can kayıplarının ve vaka sayılarının en aza indirilmesi bağlamında COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amaçlanmıştır.
Program Öncelikleri:
  • Öncelik 1:Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması
  • Öncelik 2:Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları
  • Öncelik 3:Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi
Bu hızlandırılmış program, Ajans’ın çıkmış olduğu diğer desteklerden farklı olup başvuru süresi için bir (1) ay ve uygulama süresi için ise üç (3) ay süre tanınmıştır.  Bu programın başvuru formu ve ekleri elektronik ortamda, KAYS ( https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/ ) adresi üzerinden doldurulmalıdır. Başvuru tamamlandığında, başvuruya ilişkin taahhütname indirilerek pyb@mekva.org.tr adresine gönderilmelidir.
Programa ilişkin başvuru rehberi aşağıda bulunmaktadır.
Bununla birlikte Ajans personeli, her zaman olduğu gibi, olası soruları yanıtlamak için hazır olacaktır.  Ancak, Ajans’a ulaşırken, ülkemizi etkileyen bu salgının daha fazla yayılmaması ve iletişim aksamalarına neden olunmaması için yüz yüze görüşmek yerine e-posta/faks gibi iletişim yönetmelerinden birinin kullanması önerilir:

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?