ITEA Project Outline (PO) Days

Bölgemizdeki sanayi ve hizmet sektörü kuruluşlarının ve/veya Ar-Ge Merkezlerinin uluslararası proje işbirlikleri kurmasına destek sağlamak amacıyla bir çözüm ortağımız ile işbirliği yaparak  04-05 Eylül 2018 tarihlerinde Stockholm (İsveç) de düzenlenecek ITEA Project Outline (PO) Days 2018   etkinliğine bölgemizden yazılım yoğun servisler ve sistemler (Kontrol ve otomasyon, robotlar, akıllı ulaşım sistemleri, görüntü işleme, yapay zeka vb.) konularında faaliyet gösteren en çok 3 firmanın temsilcilerini götürerek proje işbirlikleri kurmalarına destek sağlamayı planlamaktayız. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.

 

ITEA PO Days etkinliğinde ITAE kümesi üyelerinin başlatmak istedikleri projeler için ortaklıklar kurulması sağlanmakta, etkinliğe katılanların katıldığı çalıştaylarda başlatılacak projelerin mantıksal çerçeveleri (project outline) oluşturulmakta, bu etkinlikte oluşturularak ITEA tarafından onaylanan projeler proje ortaklarının bulunduğu ülkelerdeki destek sağlayan kuruluşlar tarafından (Türkiye’de TÜBİTAK) desteklenmektedir.

 

04-05 Eylül 2018 tarihlerinde Stockholm (İsveç) de düzenlenecek ITEA Project Outline (PO) Days 2018 etkinliğine katılmak isteyen firmaların 25.07.2018 tarihine kadar aşağıda iletişim bilgileri olan InnoPark Uluslararası İşbirlikleri Uzmanı Nadiye Gülnar ile iletişime geçmelerini bildirir selam ve saygılarımızı sunarız.

 

Prof.Dr. Fatih Mehmet Botsalı

Genel Müdür

 

 

 

ITEA3

ITEA kümesinin amacı; Avrupa’nın yazılım yoğun servisler ve sistemler alanında (Software-intensive services and systems) rekabetçiliğini sürdürebilmesi için sanayi liderliğindeki rekabet öncesi Ar-Ge projelerinin desteklenmesini sağlamaktır.

Proje Çağrıları

  • Yılda bir kez proje çağrısına çıkan ITEA kümesi, her bir çağrı açılışında ITEA yönetim kurulunda bulunan şirketler ve EUREKA üyesi ülkelerdeki şirketlerin katılımıyla proje pazarı etkinliği (Project Outline Preparation Day) düzenlemektedir. Bu etkinliğin amacı, katılımcıların proje fikirlerini paylaşmalarını ve ortaklık arayan şirketlerin uygun konsorsiyumlarla tanışmalarını sağlamaktır.
  • ITEA Projelerinde hedef yazılım yoğun servisler ve sistemler sektörler ve projelerdir.
  • Bu kapsamda başvuru yapan şirketler kendilerinin liderlik yaptığı projelere ortak arayabilirler veya ITEA kümesinde yer alan diğer projelere ortak olarak dahil olabilirler.
  • ITEA kümesinin değerlendirmesinden geçen projeler, Türkiye’de TÜBİTAK tarafından 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmektedir.
  • ITEA Projeleri, Ar-Ge Merkezlerinin başarı ölçütleri arasında bulunan uluslararası işbirliklerini geliştirme potansiyeline sahiptir.

 

ITEA Takvimi

PO Hazırlık Günleri 4-5 Eylül 2018 in Stockholm, İsveç
Proje Önerisi Son Başvuru Tarihi 30 Ekim 2018
Kabul Edilen Proje Önerilerinin Duyurulması 3 Aralık 2018
Tam Proje Teklifinin Hazırlanması(FPP) 14 Şubat2019
Declaration of Acceptance (DoA) 28 Şubat 2019
Kabul Edilen Projelerin Duyurulması ve Labeling 1 Mart 2019
TÜBİTAK Başvurusu Q4 2018 – Q2 2019

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?