Fikir Fabrikası Programı Başvuruları Başladı!

FİKİR FABRİKASI GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Model Fabrika Projesi kapsamında uygulamaya konulan “Fikir Fabrikası” başlıklı girişimcilik programının Konya Bölgesindeki uygulamasını InnoPark ve Başkent Üniversitesi BEDAM müştereken üstlenmiş bulunmaktadır. Program hakkında detaylı bilgilere http://www.fikirfabrikasi.org   adresinden erişilebilmektedir.

KfW-Alman Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen Girişimci Fabrikası Programı, uygulanabilir iş fikri olan girişimci adaylarına eğitim, mentörlük ve ön-kuluçka hizmetleri verilmesini, kendi girişimini kuran girişimcilere ise kuluçka hizmeti verilmesini amaçlamaktadır.  Fikir Fabrikası Programına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Geçici koruma altındaki Suriyeli’lerden toplam 200 kişi kabul edilecektir. Programa ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri ve mezunlarının katılımı beklenmektedir.

Fikir Fabrikası Programının amacı; katılımcıların istihdam edilebilirliklerini artırmak ve insana yakışır iş imkanlarına sahip olmasını sağlamak, uygulanabilir iş fikri olan katılımcılara kendi girişimlerini kurmaları konusunda ön-kuluçka ve kuluçka hizmetleri sunmaktır.

Programın ilk aşamasında verilecek temel ve ileri seviye girişimcilik eğitimlerinden sonra kendi işini kurmak isteyen adaylar arasından seçilecek 50 kişi bir ay süre ile ücretsiz ön-kuluçka hizmetlerinden faydalanacaktır. Ön kuluçka sürecini tamamlayan girişimci adaylarından 10’una kendi şirketlerini kurma konusunda destek verilecek ve bu adaylar üç ay süre ile Innopark Kuluçka merkezinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

Programın ilk etkinliği olan Temel Girişimcilik Eğitimi 10-13 Şubat 2020 tarihleri arasında InnoPark’ta gerçekleştirilecektir. Programa gidiş ve gelişlerde servis imkanı, öğle yemeği ücretsiz sunulacaktır. Program sonunda katılımcılara sertifika da verilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için http://www.fikirfabrikasi.org/konya/

Program

  • 10-13 Şubat 2020 Temel Girişimcilik Eğitimi (200 kişi)
  • 15-19 Şubat 2020 İleri Seviye Girişimcilik Eğitimi (75 kişi)
  • 1 Mart-31 Mart 2020 Ön-Kuluçka ve Mentörlük hizmetleri verilmesi (50 kişi)
  • 1 Nisan – 30 Haziran Kuluçka ve Mentörlük Hizmeti verilmesi (10 ) kişi
  • 30 Haziran Ödül Töreni

 Not: Eğitimler Türkçe dilinde verilecektir. Program kapsamındaki tüm hizmetler ücretsizdir. Eğitimlere katılanlara sertifika verilecektir. Eğitimler, Ön kuluçka ve Kuluçka hizmeti InnoPark’ta verilecektir. InnoPark’a gidiş geliş için personel taşıma servisi ve öğle yemeği hizmeti sunulacaktır. Mentörlük hizmeti uzaktan veya yüzyüze görüşmeler şeklinde verilebilecektir.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?