TÜBİTAK 1512 – BiGG 2020-01 Çağrısı Başvuruları Devam Ediyor!

TÜBİTAK tarafından uygulamakta olduğu 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı;

  • Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri veya
  • Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinden herhangi birini en çok 10 yıl önce mezun olmuş kişilerin

teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla,%100 hibe şeklinde proje başına 200.000 TL’ye kadar finansal destek sağlamaktadır.  BİGG Programına başvurular, ülke  sathına yayılmış ve her biri TÜBİTAK tarafından BİGG Programı başvurularını alma konusunda yetkilendirilmiş olan BİGG Programı Uygulayıcı Kuruluşları tarafından alınmaktadır. Uygulayıcı Kuruluşlar, 1512 BİGG çağrılarına başvurmak isteyen üniversite son sınıf öğrencileri ile mezunlarının ya da bunların oluşturdukları takımların programa başvurularını almakta, başvuran adaylara/takımlara BİGG programından destek almalarını sağlamak üzere ücretsiz eğitim, danışmanlık, mentörlük, pazar doğrulama, ön prototip oluşturma, patent başvuru, iş planı hazırlama desteği vb. hizmetleri vermektedir.

InnoPark, TÜBİTAK tarafından BİGG Programı başvurularını almak ve 1. Aşama hizmetlerini vermek üzere yetkilendirilmiş olan yurt sathına yayılmış 31 BİGG Uygulayıcı Kuruluşundan biridir.  InnoPark’ın yürütmekte olduğu BİGG-Girişimci Rampası programı ile ilgili bilgiler  Girişimci Rampası Web Sitesinden elde edilebilir.

InnoPark Konya TGB; 4 yıldır başarıyla aralıksız yürütmekte olduğu “1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluşu” statüsüne 2020-2022 döneminde ülkemizin önde gelen endüstri bölgelerinden biri olan Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde konumlanmış GOSB Teknopark ile programa başvuran girişimci adaylarının iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürecekleri özgün, etkili ve uygulanabilir mekanizmalar oluşturması ve yürütülmesini sağlamak üzere işbirliği içerisinde devam edecektir.

TÜBİTAK 1512-BiGG 2020 Yılı 1. Çağrısına başvurular da bu adresteki başvuru formunu 15 Aralık 2020 tarihine kadar doldurularak yapılabilmektedir.

Programa başvurmak isteyen girişimci adayları sorularını InnoPark Girişimcilik Merkezi Uzmanı burakcan.karaman@innopark.com.tr elektronik posta adresine veya 0544 250 53 02 nolu telefona yöneltebilirler.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?