Alışan Lojistik, Yapay Zeka ve İleri Teknolojiler ile Lojistiğin Geleceğine Yön Vermeye Devam Ediyor

InnoPark TTO ile Alışan Lojistik Ar-Ge Merkezi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Alışan Lojistik A.Ş. ile Konya Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin bir araya gelerek TÜBİTAK Yapay Zeka Ekosistem Çağrısına sunduğu “Yapay Zeka Destekli Nakit Akışı ve Finansal Planlama Projesi” çağrı kapsamında desteklenmeye uygun bulunan 10 projeden biri oldu. Proje Destek Sözleşmesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda imzalandı.

Üniversitelerin yapay zekâ alanındaki bilgi birikiminin endüstriye aktarılması, sanayinin ihtiyaç duyduğu yapay zekâ çözümlerinin teknoloji sağlayıcısı şirketler tarafından geliştirilmesi amacıyla açılan Yapay Zeka Çağrısı kapsamında desteklenen finansal teknolojiler (Fintech) alanındaki projenin Müşteri Kuruluşu; Alışan Lojistik A.Ş., Teknoloji Tedarikçisi Kuruluşu; Phexum firması. Proje konsorsiyumunda yer alan Konya Teknik Üniversitesi konsorsiyumda Teknoloji Sağlayıcı Kurum olarak yer alıyor.

“Yapay Zeka Destekli Nakit Akışı ve Finansal Planlama Projesi” ile Alışan Lojistiğin tedarikçilerden yaptığı alımlara ait ödeme planlamasının yapay zeka teknikleri ile gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Alışan Lojistik Bilgi Teknolojileri ve AR-GE Direktörü Cüneyt Ergen ve ekibi ile Phexum firması yöneticilerini ve projenin akademik danışmanları olan Konya Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri Doç.Dr. Sait Ali Uymaz, Doç.Dr. Ersin Kaya ve Dr. Öğretim Üyesi Vahit Tongur’u tebrik ediyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?