Girişimci Kampı Programı’nda Ön Kuluçka Süreci Tamamlandı

İnsana yakışır işe erişimin yanı sıra, insana yakışır iş ilkelerine dayanan kapsayıcı ekonomik büyümeyi destekleyerek, mülteciler ve ev sahibi toplulukların dayanıklılık ve sosyal uyumunu güçlendirmek amacıyla 2019 yılında  InnoPark Konya TGB ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğiyle yürütülen Girişimci Kampı Programı’nda  60 Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeli ve Türk girişimciye eğitim ve mentorluk verilmiş; 8 girişimciye 360.000 TL tutarında mikrohibe desteği sağlanmıştı.

 

Konya ilinde yer alan girişimci adaylarının ILO – Türkiye ve InnoVadi Girişimcilik Merkezi’ne ilettiği yoğun taleplere istinaden bu yıl tekrar düzenlenen “Girişimci Kampı-2021  Kompakt Ön-kuluçka, Kuluçka ve Hızlandırma Programı”nda teknoloji tabanlı veya teknoloji kullanımı yoğun iş fikri sahiplerine yönelik eğitim ve mentorluk süreçleri tamamlandı. Programa bir iş fikrine sahip henüz işletme kurmamış girişimci adayları ile son 2 yıl içerisinde şirketleşerek faaliyet gösterdiği alandaki işini geliştirmeyi amaçlayan 50 girişimci adayı kabul edildi.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu (USPRM) tarafından finanse edilen programda eğitim ve mentorluk sürecinden sonra mikrohibe süreci başladı ve başvurular açıldı. Bu yıl 10 girişimciye toplam 450.000 TL değerinde mikrohibe sağlanacak.

 

Mikrohibe başvurusunu daha önce eğitim ve mentorluk sürecine katılmış girişimci adaylarının yanı sıra temel olarak Geçerli bir kimlik kartına sahip (99 ile başlayan) ve Konya’da kayıtlı Türk Vatandaşı veya mülteci (Geçici Koruma ve Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi/Statü Sahibi Suriyeli) olan18 yaşından büyük her girişimci adayının başvurusuna açıktır.

 

Daha fazla bilgi için girisimcikampi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?