InnoVadi Girişimcilik Merkezi İKAF’19’da yerini aldı

 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı himayelerinde UNİKOP bünyesindeki paydaş üniversitelerle beraber KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçekleştirilen İç Anadolu Kariyer Fuarı’nda TÜBİTAK 1512 – BİGG Girişimci Rampası Programı ve Mavi Okyanus Melek Yatırmcı Ağı’nın tanıtımı farklı aktivasyonlarla gerçekleştirildi.
10.000’den fazla katılımcının 2 gün boyunca ziyaret ettiği fuarda katılımcılar; 6 Şapkalı Düşünme Tekniğini temel almış oyunlaştırma aktivasyonunda “Girişimcilik Bir Kariyer Seçeneği Olabilir mi?” sorusuna rastgele seçtikleri Girişimci Rampası marka giydirmeli şapkalarının rengine göre objektif, tutkulu, kontrolcü, yaratıcı, pozitif veya karamsar yaklaşımlarla cevap verdiler.
TÜBİTAK 1512 – BİGG Programı’nın uygulama esasları ve hedeflediği çıktıların katılımcılara detaylı bir şekilde aktarılmasının hedeflendiği yine bir oyunlaştırma aktivasyonu olan “Kahoot Bilgi Yarışmaları” ile TÜBİTAK 1512 – BİGG Programı ve uygulayıcı kuruluşun diğer tüm süreçleri eğlenceli bir şekilde katılımcılara aktarıldı.
Diğer yandan katılımcıların TÜBİTAK 1512 – BİGG Programı çağrı metinlerinde yer alan tematik alanlarla ilgili iş veya ürün fikirlerine “Mavi Okyanus Melek Yatırımcı Ağı – Sanal Yatırım ” oyunlaştırma aktivasyonuyla fuar boyunca sanal yatırım yapıldı.
“Kahoot Bilgi Yarışmaları” birincileri (3) ve “Mavi Okyanus Melek Yatırımcı Ağı – Sanal Yatırım” aktivasyonunda en çok sanal yatırımı alan iş fikri sahiplerine girişimcilik ve maker dünyası hakkında dokümanların yer aldığı harici bellek (harddisk) ödülleri takdim edildi.
Farklı üniversitelerden 3000+ öğrencinin ziyaret ettiği stantta Girişimci Rampası Programının tanıtımı gerçekleştirildi.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?