SANLAB, GESS TÜRKİYE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ VE ÇÖZÜMLERİ FUARI’NDA!

Türkiye’nin 51 ilinde 200’den fazla noktada eğitimde dijital dönüşümü başlatan SANLAB, GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nda ziyaretçileri yeni nesil öğrenme teknolojileriyle bir araya getirecek. Fuarda; SANLAB tarafından geliştirilen Elektrikli Araç Bakım Simülatörü, Sanal Fizik Laboratuvarı, VR Eğitim Simülatörü, Kaynak Simülatörü ve Endüstri 4.0 Akıllı Fabrika Uygulamalarına yönelik özgün öğrenme teknolojileri ziyaretçilerle buluşacak.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 26-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinliğin ziyaretçileri arasında Türkiye’den ve dünyadan öğretmen ve öğrenciler, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, mesleki eğitim veren kurumlar, üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, ticaret ve sanayi odaları bulunuyor. SANLAB tarafından geliştirilen Elektrikli Araç Bakım Simülatörü, Sanal Fizik Laboratuvarı, VR Eğitim Simülatörü, Kaynak Simülatörü ve Endüstri 4.0 Akıllı Fabrika Uygulamalarına yönelik özgün öğrenme teknolojileri fuarda ziyaretçiler ile buluşacak.

Fuar boyunca gelişmiş öğrenme teknolojilerini sergileyecek olan SANLAB, etkinlik kapsamında öğrenme teknolojileri, eğitimde dijital dönüşüm ve mesleki eğitim konularında paneller düzenleyecek ve bu panellerde ulusal çaptaki başarı hikayeleri dinleyicilere aktarılacak. Ayrıca SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek, “Eğitimde Dijital Dönüşüm” konferansıyla tecrübelerini ve SANLAB’ın vizyonunu katılımcılarla paylaşacak.

Geleceğin mesleklerine yatırım

Elektrikli araçların tüm dünyada hızla yayıldığının altını çizen SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek, ‘’Küresel araç devleri yeni araçlarının lansmanlarında, hibrit ve elektrikli modellerini birer birer tanıtıyor. Yakın gelecekte yollarda sadece elektrikli araçlar görülecek. Elektrikli araçlar dünyada yayıldıkça, içten yanmalı araçlara bağlı sektörlerde çalışan firmalarda ciddi oranda küçülme yaşanacak ve çok sayıda insan işini kaybedecek. SANLAB olarak yaşanacak istihdam sorununu geleceğin mesleklerine yatırım yaparak çözüyoruz’’ dedi.

Simülasyon ile pratik yapma imkanı

Elektrikli araçların bakımında en önemli konunun elektrik güvenliği olduğunu anlatan Salih Kükrek, ‘’Şu an verilen eğitimler doğrudan araç üzerinde veriliyor ve personel için tehlike arz ediyor. Geliştirdiğimiz simülasyonlarımızla aracı kilitlemek yani elektriksiz hale getirmek, motor ile pil bakımı ve parça değişimi gibi işlemler sanal dünyaya taşınacak. Teorik eğitim alan ustalar; elektrikli araç, batarya ve motor gibi birçok konuda simülasyon üzerinden pratik yapacak ve mesleğini farklı bir yetkinlik ile sürdürebilecekler’’ ifadesini kullandı.

Sanal fizik laboratuvarı ile tüm deneyler çevrimiçi

Pandemi döneminde SANLAB tarafından geliştirilen Sanal Fizik Laboratuvarı sayesinde üniversitelerde fizik deneylerinin çevrimiçi yapıldığını kaydeden Salih Kükrek, ‘‘Sanal Fizik Laboratuvarı teknolojisinin başarılı bir uygulaması olan YÖKSANLAB Sanal Laboratuvar Projesi, 48 üniversitede 50 binin üzerinde öğrenci tarafından kullanılıyor. Bu sistem üzerinde şu ana kadar 2 milyondan fazla tekil deney yapıldı’’ dedi.

VR eğitim çözümleri ile 1-3 ayda meslek sahibi olma imkanı

SANLAB’ın nitelikli operatörler yetiştirmek için geliştirdiği VR Eğitim Simülatörü ile 1-3 ayda meslek sahibi olma imkanı sağlandığına dikkat çeken Salih Kükrek şöyle devam etti: ‘‘VR Eğitim Simülatörü ile motor montaj, gaz dolum, ilaçlama, boya, şarj istasyonu kurulumu, forklift, CNC ve kaynak gibi birçok meslek dalının eğitimi güvenli ve ölçülebilir şekilde yapılıyor. Sanal Gerçeklik Kaynak Simülatörü, Türkiye’nin çeyrek asrı aşan bir süreden beri en çok ihtiyaç duyduğu meslek dalı olan kaynakçılık için kritik bir çözüm sunuyor. Kullanıcı sanal kaynak atölyesinde gerçekçi bir kaynak deneyimi yaşayarak mesleğine kavuşuyor.’’

Endüstri 4.0 akıllı fabrika uygulamaları sınıflara giriyor

Sanayideki dijital dönüşümün benzerinin eğitimde de yaşandığını kaydeden SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek, sanayideki akıllı uygulamalar ve endüstri 4.0 konseptlerini eğitim için uyarladıklarını, çocukların yeni teknolojilerle eğitim alırken hem yazılım öğrendiklerini hem de geleceğin mesleklerine hazırlandıklarını sözlerine ekledi.

SANLAB Hakkında:

Simülasyon teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırma ve gerçek zamanlı robotik çözümler geliştirme vizyonuyla çalışmalarını sürdüren SANLAB, 2009 yılından bu yana özel sektörde simülasyon ve robotik alanında Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi konumunda yer alıyor. Robotik çözümleri ile sektörlerin Ar-Ge ve test altyapısını güçlendiren şirket; savunma sanayi, otomotiv ve simülasyon sektörü için geliştirdiği 6DOF Hareketli Platform ile ulusal projelere katkı sağlıyor. Birçok sektörden paydaşlarla, sanayinin gerçek ihtiyaçlarına yönelik simülatörler geliştiren şirket, mesleki eğitim simülatörleri ile nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine imkân sağlıyor. SANLAB, bilim ve teknoloji farkındalığını artırmak üzere başlattığı “Gelecek için Ar-Ge” adlı sosyal sorumluluk projesine 2013 yılından beri devam ediyor.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?