Türkiye’den 20, Konya’dan sadece bir teknoloji firması TUSAŞ’a davet edildi.

7 Üniversitenin ortak olduğu InnoPark Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Ar-Ge çalışmalarını tamamlanmış ve globalde 10′ dan fazla ülkeye ihraç edilen SİTRETT MX markalı teknik temizleyicileri üreten Nogayt Endüstri Kimya ARGE A.Ş, geliştirmiş olduğu ürünlerin saha başarısı sayesinde, sektöründe Türkiye’den davet edilen tek firma oldu.
SİTRETT MX kurucusu Muhammet Barış SÜTCÜ beyi başta olmak üzere firmamızın tüm çalışanlarını tebrik ediyoruz.
TUSAŞ Türkiye Uzay ve Havacılık Sanayi Türkiye’nin Buluş – Geliştirme yapabilecek beyinlerini arıyor. Anka gibi insansız hava araçları, Atak, Gökbey gibi yerli helikopter projelerinde ve yeni geliştirilen bir kısım askeri projelerde kullanılmak üzere yeni teknolojiler – buluşlar peşinde olan TUSAŞ, gerek mevcut teknolojinin yerlileştirilmesi, gerekse henüz olmayan bazı teknolojilerin oluşturulması için Türkiye’de İt, Yazılım, Malzeme Teknolojileri, Görüntüleme ve İşaretleme Teknolojileri, Kimyasal Yüzey İşleme, Temizleme ve Kaplama Teknolojileri, Malzeme Teknolojileri alanlarında başarı göstermiş Teknolojik Ürün Belgesi almış Startupları Ankara genel merkezde ağırladı.
Her alandan sadece iki firmanın seçildiği toplantıda, davetli Teknoloji Startup firmalarının yetkilileri, üretim ve tasarlama süreçlerinin en başından en sonuna olacak şekilde bizzat üretim alanında bilgilendirildi.
Hedefler doğrultusunda ÇILGIN GİRİŞİMCİLER olarak nitelenen ve bu mantalite ile seçilmiş olan 20 firmadan Türkiye’nin Uzay, Savunma ve Hava teknolojilerine katkı sağlamaları, yeni buluşlar oluşturmaları bekleniyor. TUSAŞ İcra Kurulu Başkanı Sayın Temel KOTİL; “Bu gençler doğrudan muhatabımızdır. Gerekirse özel giriş çıkış yetkisi vermek dahil bir çok konuda kendilerine muafiyet sağlanacak, geliştirdikleri teknolojilere ihtiyaç olan her türlü destek bizzat tarafımızdan verilecek, bizimde kendilerine ortak olacağımız üretim süreçleri geliştirilecektir.” dedi.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?