YETEN ve EYDEB Online Bilgi Günü

Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen YETEN-Yetenek Envanteri  Projesi ile ülkemizin savunma-havacılık alanındaki satınalma ihtiyaçlarının mümkün ölçüde yerli ve milli sanayimiz ile karşılanması hedeflenmekte, bu amaçla, savunma sektörüne yerli ve milli ürün veya hizmet sunma potansiyeli olan firmaların yetenekleri SSB tarafından https://yeten.ssb.gov.tr sitesi aracığı ile bir veri tabanında toplanmaktadır.

YETEN-Yetenek Envanterine kayıt yaptıran firmalar isterlerse EYDEP Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı kapsamında değerlendirmeye alınmakta, değerlendirme sonucuna göre bu program kapsamında savunma sanayiine ürün verebilecek yeterliliğe gelmeleri için gerekli destek sağlanmaktadır.

YETEN ve EYDEP Programlarının tanıtımı amacıyla düzenlediğimiz online bilgi gününe katılımını diler saygılarımızı sunarız.

Tarih:23 Mart 2022

Saat: 15:00-16:30

Bağlantı Linki: https://diyalog.ssb.gov.tr/innoparkkonyaeydepyetensunum

 

Bağlantı Adımları:

 

  • https://diyalog.ssb.gov.tr/innoparkkonyaeydepyetensunumlinki tarayıcının adres çubuğuna yapıştırılarak giriş yapılmalıdır. (Chrome tarayıcısı ile en iyi şekilde çalışmaktadır.)
  • Misafir girişi kısmı seçilmeli ve  “Adınız” kısmına başına şirket adınızı yazarak “Ad Soyad” bilgilerinizi girdikten sonra ‘’Misafir Olarak Devam Et” butonuna basılmalıdır.
  • Açılan ekranda Chrome tarayıcısı mikrofon ve kameranıza erişim yetkisi isteyecektir. “İzin ver” ya da“Allow” diyerek izin verilmelidir.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Ayarlar” butonuna basarak kamera ve mikrofon seçimi yapabilir ve diğer katılımcıların görüntülenme düzenini değiştirebilirsiniz.

 

Sık yaşanan problemlere öneriler ;

  • Diyalog uygulamasında görüntü ve ses problemi yaşanmaması adına katılım sağlayacak firmaların bilgi işlem birimleri tarafından aşağıda IP numaraları yer alan sunucuların 443 portuna erişim izni açılması önem arz etmektedir.

176.236.190.205 ve 176.236.190.206 IP numaralı sunucuların 443 portuna erişim izni olması gerekmektedir.

  • Kurum altyapısından bağlantı sağlanıyorsa kurumun güvenlik politikasında diyalog.ssb.gov.tr adresine ve 40000-50000 portuna erişim izinleri verilmiş olmalıdır
  • İnternet Explorer yada Edge uygulamaları diyalog uygulamasını desteklememektedir. Chrome uygulaması tavsiye edilmektedir.
  • Kamera ya da mikrofonu kullanan uygulama var ise bunlar kapatılmalıdır. Mümkünse arka planda çalışan diğer uygulamalar (Skype vb.) yapılacak video konferans görüşmesi öncesinde kapatılarak sadece diyalog uygulaması açılmalıdır.
  • Chrome uygulamasına kamera ve mikrofon izinleri uygulama kullanılmadan önce tanımlanmış olmalıdır.
  • Görüşmeye katılım sağlanacak internet bağlantılarının güçlü olması, olası bağlantı sorunlarının önüne geçmek için önem arz etmektedir. Aksi durumda bağlanacak noktada yaşanan internet kalitesi sorunlarında katılımcı sistemden düşebilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?