Teknoloji Transferi

Innopark’ın en önemli önceliklerinden birisi bölgede iyi çalışan bir üniversite-kamu-özel sektör işbirliği ortamı oluşturulmasıdır. Bu amacıgerçekleştirmek üzere faaliyet gösteren Innopark TTO; öncelikle Innopark’ın ortağı olan üniversitelerde üretilen bilginin ticarileştirilerek katma değeredönüştürülmesine yönelik teknoloji transfer faaliyetlerine öncelik vermektedir. Innopark TTO, ülkemiz yararına olacak hertürlü teknoloji transfer faaliyetlerini yürütmekte bu kapsamda; motivasyon,eğitim, bilgilendirme, danışmanlık, mentörlük, koordinasyon, eşleştirme, işbirliği geliştirme, strateji geliştirme, proje geliştirme, proje uygulama, fikri mülkiyet haklarının korunması, pazarlanması, satılması, fikri mülkiyetin satışından elde edilen gelirlerin yönetilmesi konularında faaliyet göstermektedir.

 

Innopark TTO;bölgedeki işletmelere Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme, uluslararasılaşma, markalaşma, kurumsallaşma, fikri ve sınai haklar yönetimi, finansal yönetim,operasyon yönetimi, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları yönetimi, prosesyönetimi, kalite, çevre ve enerji yönetimi konularında mentörlük, koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Innopark TTO’da uygulanacak teknoloji transfer süreci aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır;

  • Bilginin Gizliliğinin Korunması Anlaşması Yapılması (Non Disclosure Agreeement)
  • İnovasyonun Değerlendirilmesi (InnovationEvaluation)
  • Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Koruma Altına Alınması (IPProtection)
  • Ticarileşme Stratejisi Geliştirilmesi (Commercialization StrategyDevelopment)
  • İnovasyonu spin-off firma kuruluşu, lisans satışı, patent devri, royalty anlaşması, know how satışı, vb. yöntemlerden uygun olanını kullanarak ticarileştirme (Commercialization)
  • İnovasyondan Kazanılan Gelirin Paylaşımı (RevenueSharing)

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?