Slide Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, katma değeri yüksek ileri teknoloji ürünlerin üretimi için gereken tüm aktörleri bir araya getiren ülkemizin en değerli yapıtaşlarıdır. kamu
üniversite
sanayi
ar-ge
inovasyon
katma değer
ar-ge
inovasyon
katma değer
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, katma değeri yüksek ileri teknoloji ürünlerin üretimi için gereken tüm aktörleri bir araya getiren ülkemizin en değerli yapıtaşlarıdır. kamu
üniversite
sanayi
 TEKNOLOJİ
GELİŞTİRME BÖLGELERİ

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB); sanayi ve hizmet sektörü kuruluşlarının yeni ürünler, teknolojiler veya yazılım ürettikleri/geliştirdikleri, teknolojik bilgiyi yüksek katma değerli ticari ürünlere veya teknolojilere dönüştürmek için faaliyet gösterdikleri, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri için ihtiyaç duyulan profesyonel hizmetlerin sunulduğu, inovasyonu destekleyen akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği sitelerdir.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, inovasyon sürecinde yer alan aktörleri coğrafi yakınlık sağlayacak şekilde bir araya getirerek etkileşimini sağlayarak bulundukları bölgede sürdürülebilir inovasyonu desteklerler.

Ülkemizde 4691 sayılı yasaya göre kurulan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, bünyesinde yer alan girişimcilere bazı muafiyet ve destekleri sağlamanın yanı sıra, Teknoloji Geliştirme Bölgesi sınırları içinde yer alan kuruluşlara birbirleri ile ve üniversite öğretim üyeleri ile işbirlikleri yapma konusunda önemli imkanlar sunarlar.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, bünyesindeki kuruluşlara üniversite öğretim üyelerini ve öğrencilerini danışman, araştırmacı vb. olarak istihdam etme imkanı da sunar. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Teknoloji Transfer Ofisi çalıştırarak bünyesindeki girişimcilere fikri ve sınai mülkiyet haklarının yönetimi, ticarileştirme, pazarlama vb. inovasyon faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları profesyonel hizmetleri sunar, kuluçka merkezi çalıştırarak yeni ve yükesek teknoloji alanlarında yeni işletmelerin kurulmasına ve yaşamasına destek verir, teknoloji işbirliği programları uygulamaya koyarak bünyesindeki teknoloji bazlı firmaların inovasyon ağları ve kümelenmeler oluşturmasını destekler.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, bu özellikleri ile bulunduğu bölgede iyi çalışan bir inovasyon ekosisteminin oluşturulmasına yaşamsal katkı sağlayan kuruluşlardır.

0
Türkiye Bulunan Toplam TGB Sayısı
ZZ
0
Türkiye'nin 60. TGB'si InnoPark
0
2020 - En Başarılı 17. TGB

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?