INNOPARK TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ
Bölgedeki işletmelere Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme, uluslararasılaşma, markalaşma, kurumsallaşma, fikri ve sınai haklar yönetimi, finansal yönetim,operasyon yönetimi, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları yönetimi, prosesyönetimi, kalite, çevre ve enerji yönetimi konularında mentörlük, koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
Teknoloji Transfer Ofisi
InnoPark’ın en önemli önceliklerinden birisi bölgede iyi çalışan bir üniversite-kamu-özel sektör işbirliği ortamı oluşturulmasıdır. Bu amacı gerçekleştirmek üzere faaliyet gösteren InnoPark TTO; öncelikle Inno Park’ın ortağı olan üniversitelerde üretilen bilginin ticarileştirilerek katma değere dönüştürülmesine yönelik teknoloji transfer faaliyetlerine öncelik vermektedir. InnoPark TTO, ülkemiz yararına olacak her türlü teknoloji transfer faaliyetlerini yürütmekte bu kapsamda; motivasyon,eğitim, bilgilendirme, danışmanlık, mentörlük, koordinasyon, eşleştirme, işbirliği geliştirme, strateji geliştirme, proje geliştirme, proje uygulama, fikri mülkiyet haklarının korunması, pazarlanması, satılması, fikri mülkiyetin satışından elde edilen gelirlerin yönetilmesi konularında faaliyet göstermektedir.
Vizyonumuz

Bölgemizin ve ülkemizin sosyoekonomik gelişmesine ve “Yerli ve Milli Üretim” hareketine önemli katkı sağlayan, ortağımız olan üniversiteler başta olmak üzere üretim ve hizmet sektörü kuruluşlarına ve inovasyon ekosistemindeki tüm aktörlere değer katan, uluslararası üne sahip bir TTO olmaktır.

Misyonumuz

Bilginin ürüne ve teknolojiye dönüştürülerek ekonomiye katma değer kazandırılması sürecinde ilgili aktörler arasında arayüz görevi yaparak etkin bir Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği ortamı oluşturulması, bilginin ekononomiye kazandırılması, girişimciliğin teşvik edilmesi ve desteklenmesi, hedef kitlemizin destek ve teşviklerden üst düzeyde yararlanması, teknolojik bilginin korumaya alınarak zengin bir FSM portföyü oluşturulması, mevcut portföyün verimli biçimde ticarileştirilmesi ve yönetilmesidir.

InnoPark TTO Amacı
ve Faaliyetleri
Innopark TTO, üniversitelerde üretilen bilginin katma değere dönüştürülmesi için üniversiteler, kamu/özel sektör kuruluşlarına aşağıdaki konularda faaliyetler yürütüyor.
  • Bilgi Ağı
  • Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının (FSMH) Yönetimi
  • Teşvik ve Desteklerden Yararlanmayı Destekleyici
  • Bölgesel, Ulusal ve Uluslararası İşbirliklerini Geliştirme
  • Üniversite-Sanayi İşbirliği
  • Girişimciliği Destekleme
InnoPark Teknoloji Transfer Ofisi Neler Yapar?
Üniversite-Kamu-Sanayi İşbirlikleri
Patent Desteği
Eğitimler ve Kariyer Programlama
Ön-Kuluçka-Motivasyon Programları
Kuluçka ve Hızlandırma Programları
TGB Destek ve Muafiyetleri
Kümelenme
Tasarım-Analiz-Simulasyon

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?