Üniversite Sanayi İşbirliği (ÜSİ)

Ar-Ge Tasarım Merkezi Kuruluşu Danışmanlığı

InnoPark TTO, bölgemizdeki Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin sayısının  ve niteliğinin artırılması amacıyla Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kuruluşu danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Ar-Ge / Tasarım Merkezleri konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde deneyime sahip öğretim üyeleri tarafından sunulan bu hizmet kapsamında kurulacak merkezde çalışacak personelin eğitimleri deneyimli eğitimciler tarafından sağlanmaktadır.
InnoPark TTO desteği ile kurulan AR-Ge / Tasarım Merkezleri kuruşluş anından itibaren etkili ve verimli çalışan merkezler olarak faaliyet göstermektedir.

H. Anıl Erkeç

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZMANI

Ar-Ge Tasarım Merkezi İdame Danışmanlığı

InnoPark TTO, bölgemizdeki Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere  Ar-Ge Tasarım Merkezi Mentörlüğü ve Vergi Mevzuatı  Danışmanlığı desteği vermeye başlamıştır. InnoPark TTO, bu kapsamda bölgemizdeki çok sayıda Ar-Ge Merkezi ile danışmanlık sözleşmeleri akdetmiştir. Ar-Ge merkezlerine danışmanlık hizmeti konuyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde deneyimi olan öğretim üyeleri ve danışman ve uzmanlar tarafından verilmektedir.

Konya’daki ve ülkemizdeki bir çok üniversiteden öğretim üyeleri bu hizmet kapsamında Konya Bölgesindeki Ar-Ge merkezlerinde görevlendirilmiş bulunmaktadır.

Kadir Dedemevi

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZM. YRD.

Ar-Ge Proje Hazırlama Danışmanlığı

InnoPark TTO, bölgemizdeki sanayi ve hizmet sektörü kuruluşlarının aşağıda sıralanan Ar-Ge, yatırım,  endüstriyel uygulama amaçlı destek programlarına yönelik proje başvurularının hazırlanmasında proje hazırlama danışmanlığı desteği sunmaktadır.

 • TÜBİTAK-TEYDEB Ar-Ge Destek Programları
 • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı
 • KOSGEB Endüstriyel Uygulama Destek Programı
 • KOSGEB Girişimcilik Destek Programı
 • KOSGEB KOBİGel Destek Programı
 • KOSGEB KOBİ Teknoyatırım Destek Programı
 • KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı
 • TKDK/IPARD Programı Destek Programı
 • KALKINMA Ajanslarının Destek Programları
 • C. Bakanlıklarının Uygulamaya koyduğu Destek Programları
 • Horizon 2020/ Ufuk 2020
 • EUREKA, Eurostars

 
Proje hazırlama danışmanlığı konularında ulusal ve uluslararası düzeyde bilgi ve deneyime sahip öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.


H. Anıl Erkeç

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZMANI

Akademik Danışman Temini

InnoPark TTO, üniversite öğretim üyelerinin Konya TGB’deki firmaların Ar-Ge projelerinde ve Konya bölgesindeki sanayi ve hizmet sektörü kuruluşlarının Ar-Ge projelerinde danışmanlık yapmak üzere görevlendirilmesi konusunda arayüz görevi yapmaktadır. Bu kapsamda görevlendirilen öğretim üyeleri için ilgili üniversitelerden resmi görevlendirme talep edilmektedir.

Kadir Dedemevi

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZM. YRD.

Danışmanlık Hizmetleri

InnoPark TTO, bölgemizdeki kamu ve özel sektör kuruluşlarının Ar-Ge faaliyeti dışındaki konulardaki teknik danışmanlık taleplerini karşılamakta, bu hizmeti kısmen kendi insan kaynakları ile kısmen de ilgili kamu ve özel sektör kuruluşları ile üniversitelerden temin ettiği konusunda uzman danışmanlar marifetiyle vermektedir.

Kadir Dedemevi

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZM. YRD.

Sertifikasyon Danışmanlığı

InnoPark TTO, bölgemizdeki işletmelerin TSE’den Türk Standardına Uygunluk Belgesi ve TSEK Kalite Uygunluk Belgesi, TÜV, GOST vb. kalite beşgeleri ile CE sertifikasyonu almaları konusunda  danışmanlık hizmetleri vermektedir. Danışmanlık hizmetleri bu konularda deneyimli öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.

H. Anıl Erkeç

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZMANI

İnovasyon Karnesi Uygulaması

ÜSİMP İnovasyon Karnesi, uluslararası örneklerden de yararlanılarak ülkemizdeki firmaların Ar-Ge ve inovasyon konularında kendi kendilerini değerlendirebilecekleri, ilgili konulardaki toplam 24 parametre ile mevcut durumlarını görebilecekleri bir “inovasyon özdeğerlendirme” çalışmasıdır. InnoPark TTO, ÜSİMP İnovasyon karnesini kullanma yetkisine sahip olan, bu aracı 100’e yakın işletmeye uygulamış bir kuruluştur.

InnoPark TTO, istemeleri halinde bölgemizdeki KOBİ’lerin inovasyon ve yenilikçilik alanındaki yetenek ve yeterlilik düzeyini ölçmek üzere İnovasyon Karnesi aracını uygulayarak özdeğerlendirme sonucunu bir rapor halinde sunmakta, elde edilen bulguları esas alarak işletmenin gelişmesi için bir yol haritası önermektedir.

Ali İhsan Ciğer

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZMANI

Mentörlük

Mentörlük «Yetenek ve tecrübeden faydalanılarak kurulan öğrenme ortaklığı” olup «Bilge bir kişinin bilgeliğini başka bir kişinin kendi bilgeliğini geliştirmesi için o kişinin hizmetine sunması ile oluşan bir öğrenme modeli” olarak tanımlanmaktadır. InnoPark, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerine ve KOBİ’lere rekabetçilik kapasitelerini ve yeteneklerini geliştirmelerine ve sürdürebilmelerine destek sağlayacak, inovasyon yetenek ve yeterliliklerini geliştirecek mentörlük hizmeti sunmaktadır.

H. Anıl Erkeç

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZMANI

Teknik Rapor Hazırlama

InnoPark TTO, fizibilite raporu, araştırma raporu, teknik rapor, test raporu vb. teknik rapor hazırlama taleplerini gerektiğinde üniversitelerden destek alarak karşılamaktadır.

Ali İhsan Ciğer

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZMANI

Üniversite Laboratuvarlarından Yararlanma

InnoPark TTO, sanayi ve hizmet sektörü kuruluşlarının üniversitelerin test ve deney laboratuvarlarından yararlanması için arayüz görevi yapmakta, bu konudaki başvuruları ilgili üniversitelere ileterek  üniversite laboratuvarlarının sanayinin hizmetine sunulması konusunda önemli bir rol üstlenmektedir.

Kadir Dedemevi

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİKLERİ – TTO UZM. YRD.

Staj Yeri Temini

Konya TGB’deki firmalarda staj yapmak isteyen üniversite öğrencileri ile staj yeri bulmak için bir CV göndererek başvuruda bulunabilirler. Stak başvuruları InnoPark’taki girişimcilere iletilerek stajyer arayan firmaların staj yeri başvurusu yapan öğrenciler ile iletişime geçmesi sağlanmaktadır. Başvurular bilgi@innopark.com.tr elektronik posta adresine yapılabilmektedir.

Yasemin METİN GÜLBAHÇE

İZLEME VE RAPORLAMA UZMANI

Bizimle İletişime Geçin

E-Posta ve KEP

bilgi@innopark.com.tr

innopark@hs01.kep.tr

Faks

(+90) 332 999 1494

×

Merhaba :)

Sorularınız ve görüşleriniz için Whatsapp İletişim Hattı üzerinden ilgili birim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?